Suriyeliler, El Bab'da Türk bayrağını parçaladı, Türk tırlarını yağmaladı

Suriyeliler, El Bab'da Türk bayrağını parçaladı, Türk tırlarını yağmaladı

VİDEOYU İZLEMEK İÇİN HEMEN TIKLA & PAYLAŞ!!!!????

Kayseri'de dün gece yaşanan olayların ardından bugün Suriye'nin Fırat Kalkanı operasyonu ile kontrol altına aldığı bölgelerde de karışıklık çıktı. Azez'de ki sebze ve meyve halinde, Türkiye'den gelen tırlara provokatör bir grup tarafından saldırı düzenlendi.

Suriye'nin El Bab şehrinden gelen korkunç görüntüler gelmeye devam ediyor, TSK'nın kontrolü altındaki kentte bir grup tarafından Türk tırlarının taşlanarak ateşe verildi. El Bab ve Azez'e mal getiren Türk TIR şoförleri ve araçlarına silahlı saldırılar gerçekleştirildi.

Türkiye plakalı araçlar, bölgede bulunan yerel halk tarafından "Yallah" sloganlarıyla kovulmaya başlandı.

Dışişleri Bakanlığı, Suriye'nin kuzeyinde Türkiye ve desteklediği Özgür Suriye Ordusu'nun kontrolündeki bazı bölgelerde meydana gelen eylemleri "provokasyon" olarak niteledi. 

Dışişleri Bakanlığı'nın sosyal medya hesaplarından yaptığı açıklamada, "Türkiye’nin Suriye halkının esenliği için gösterdiği çabalar ve ilkeli duruşu, her türlü provokasyonun üzerindedir" denildi. 

Kayseri’de Suriye uyruklu bir kişinin, beş yaşındaki bir çocuğu taciz ettiği iddiası kentte pazar akşamı olaylara neden olmuştu. Suriyeli göçmenlere ait olduğu belirtilen bazı dükkan, ev ve otomobillere saldırılmıştı. İçişleri Bakanı Ali Yerlikaya, dün gece çıkan olaylarda 67 kişinin gözaltına alındığını açıklarken, beş yaşındaki çocuğu taciz ettiği iddia edilen Suriye uyruklu kişi de tutuklandı.

Salı günü Türkiye ve ÖSO'nun Suriye'nin kuzeyinde kontrol ettiği bazı bölgelerde kalabalık gruplar sokağa çıktı ve Türk bayraklarını yaktı ve parçaladı. İddiaya göre ÖSO'nun denetimindeki bölgede olan Mare'de, Emniyet Müdürlüğü'nde asılı olan Türk bayrağı indirildi.

Dışişleri'nin konuyla ilgili açıklamasında şu ifadeler kullanıldı:

"Zanlısı hakkında devletimizin adli süreçleri işlettiği bir suçun ardından Kayseri’de yaşanan üzücü hadiselerin, sınırlarımızın ötesinde de birtakım provokasyonlara malzeme edilmesi yanlıştır.

Türkiye’nin Suriye halkının esenliği için gösterdiği çabalar ve ilkeli duruşu, her türlü provokasyonun üzerindedir." 

TÜRK BAYRAĞI İNDİRİLDİ

Saldırılar bununla da kalmadı. provokatör grup, Suriye'deki Öncüpınar sınır kapısında, harekat bölgelerine elektrik sağlayan dağıtım şirketi, Türkiye tarafından desteklenen SMO grubu Kuzey Fırtınası Tugayı'nın askeri karargahı ve Mare şehrindeki emniyet müdürlüğünde Türk bayraklarını indirdi.

El Bab'da ayrıca aynı grup Türk bayrağını parçaladı.

 

Suriyede Provokatorler Turk Tirlarini Taslayip Atese Verildi Turk Bayragini Indirdi Yakti 483239 E1Fe1A7874Bd14D21Cc078005A90421B

Suriyede Provokatorler Turk Tirlarini Taslayip Atese Verildi Turk Bayragini Indirdi Yakti 483239 07Bf2159307D7A48C619A25F41F7Dfc9

0 YORUMLAR

    Bu KONUYA henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu sen yaz...
YORUM YAZ